اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دسته‌بندی نشده / اجاره میکسر و میکسر دایناکورد

اجاره میکسر و میکسر دایناکورد

اجاره میکسر

برای اجاره میکسر یا همان اجاره سیستم صوتی برای برگزاری مجالس خود ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه برندی از میکسر ها میتواند جوابگویی خوبی به شما بدهد که برای اجاره میکسر با اطلاعات بیشتری اقدام کنید.یکی از برندهای معروف میکسر برای اجاره میکس برند خوشنام داینا کورد بوده که از زیر مجموعه های گروه تجاری بوش المان به حساب می ایند.

محصولات شرکت دایناکورد که کارخانه اصلی ان در کشور المان واقع است به طور کلی شامل باند ها، میکسرها، پاور میکسر ها، پاور ها، کنترلرهای صدا، سیستم های پیجینگ و مسیجینگ میشود.

مدتها بود در ایران پاور میکسر های ایتالیایی مونتاربو جز حرفه ای ترین سیستم های هیيت محسوب می شود. در اثر گذشت زمان با ورود دایناکورد به بازار مونتاربو ها فراموش شدند تا جایی که هم اکنون میتوان گفت دایناکورد محبوب ترین دستگاه در بین صدا برداران نیمه حرفه ای است که در هیيت ها مشغول خدمت هستند. و به نظر بسیاری از دوستان دایناکورد پادشاه تمام سیستم های صوتی است.

بزرگترین نقطه قوت این پاور میکسرها میتوان خوش ستی ، سهولت در اموزش ، امکانات نسبتا خوب در مانیتورینگ صدا ، بهره گیری از افکتوری که کارایی خوبی از خود در هیيت به نمایش گذاشته و در نهایت جمع و جور بودن ان است.

در حال حاضر میتوان گفت این پاور میکسر در مقایسه با پاور میکسر های موجود در بازار یکی از بهترین انتخاب ها برای هیيت ها استرکت دایناکورد علاوه بر پاور میکسر ها ، میکسرهای بدون پاور امپلی فایر هم تولید میکند

اجاره میکسر

میکسر های دایناکورد به دو سری تولید تقسیم می شوند :

1.سری قدیمی دایناکورد که به سری 2 معروف است

2.سری جدید دایناکورد که به سری 3 معروف است که در این مطالب در مورد این سری از دستگاه های دایناکورد صحبت خواهیم .

سری جدید و قدیم دستگاه های دایناکورد تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند که مهم ترین انها را میتوان بهینه شدن افکتور دستگا ،تنوع بشتر خروجی ها و دیجیتالی شدن پاور ان در مدل جدید دانست.همچنین وزن ان به شکل قابل توجه ای کاهش یافته است.بالا رفتن قابلیت افکتور این دستگاه تا حد زیادی نیاز شما را به یبک دستگاه افکتور جداگانه مرتفع میکند.

میکسرها و پاور میکسرهای دایناکورد چهار مدل اصلی دارند که به ترتیب عبارت اند از:

مدل 600 ، مدل 1000 ، مدل 1600 ، مدل 2200 . این مدل ها تفاوت های جزعی زیادی با هم دارند. اما اصلی ترین تفاوت انها در تعداد ورودی هر کدام از این دستگاهاست که از روی شماره مدل انها میتوان ان را فهمید که چه تفاوتی با یکدیگر دارند ب طور مثال: مدل 600 شش ورودی میکروفن و مدل 1000 دارای 10 ورودی میکروفن است.

پاور میکسر های دایناکورد 600 ، 1000 و 2200 به ترتیب دارای 8 ، 10 و 22 ماژول ورودی هستند در زیر به برسی قسمت های ورودی این ماژول ها میپردازیم.

 

1. ورودی میکروفن : به میکسر های دایناکورد میتوان انواع میکروفن های کنداسئر ویا داینامیک را به وسیله کانکتور ایکس ال آر متصل کرد.

2. ورودی لاین یک ورودی متقارن و سطح سیگنال لاین میباشد. سطح سیگنال لاین از سیگنال میکروفن ها و از سیگنال لود اسپیکر ها پایین تر است به عنوان مثال خروجی انواع پخش کننده های صوت مانند: سی دی پلیرها ، ام پی 3 پلیرها و تلفن های همراه سطح خط لاین محسوب میگردد و شما میتوانید برای اتصال این دستگاه ها به پاور میکسرتان از ورودی لاین استفاده نمایید.

نکته: وقتی به ورودی میکروفن ماژولی ، میکروفن متصل است از ورودی لاین ان ماژول استفاده نکنین.

3.ورودی-خروجی همزمان اینسرت هنگامی استفاده میشود که اپراتور بخواهدبرای هر ورودی از یک وسیله کمکی مانند کمپرسور و یا افکتور و… استفاده کند.به دلیل کار برد کم این قسمت از توضیح ان صرف نظر میکنیم.

  1. گین یا ضریب تقوییت شدت سیگنال ورودی ماژول (از طرف میکروفن و لاین) به وسیله ولوم چرخشی گین تنظیم میشود. افزایش ولوم گین این امکان را به شما میدهد که با تقوییت بیشتر صدای ورودی از میکروفن حساسیت میکروفن نسبت به صداهای اطراف را افزایش دهید. گاهی ممکن است به نظر برسد که این افزایش حساسیت منجر به بازتر و شسفاف تر شدن صدای میکروفن میشود اما باید در نظر گرفت که بالا بردن بیش از حد گین احتمال وقوع فیدبک و همچنین دیستورت شدن صدا در پیش تقوییت کننده میکسر را افزایش میدهد.

 

جهت اجاره سیستم صوتی ، اجاره میکسر و برگزاری مجالس با ما تماس بگیرید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اجاره سیستم کنفرانس

اجاره سیستم کنفرانس همواره در کنفرانسها و جلساتی که تعداد اعضا زیاد باشد یا متراژ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *